У Казахстані археологи знайшли мавзолей часів Золотої Орди

У Казахстані археологи знайшли мавзолей часів Золотої Орди
Біля мавзолею знайдені стародавні поховання Об этом сообщает magnit-info.in.ua со ссылкой на СМИ.


Археологи під час сезонних розкопок в Уаліханівському районі Північно-Казахстанської області виявили поселення XIV століття з мавзолеєм.


Про це повідомив в середу «Интерфаксу» керівник навчально-наукового центру археології, доцент Північно-Казахстанського держуніверситету Анатолій Плешаков.


«Уперше на території Північно-Казахстанської області, в Уаліханівському районі, розкопано поселення XIV століття, часів Золотої Орди. Розкопаний кут мавзолею з величезним куполом. Цю інженерну споруду будували за спеціальними розрахунками», — розповів Плешаков.


Він зазначив, що біля мавзолею знайдені стародавні поховання, які поки не стали розкривати. Ця робота буде виконана наступного року, коли в Казахстані відзначатимуть 750-річчя Золотої Орди.


Раніше повідомлялося, що у Полтавській області на древньому Більському городищі у селищі міського типу Котельва археологи знайшли золото та зброю скіфів.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/observe/u-kazahstani-arheologi-znayshli-mavzoley-chasiv-zolotoji-ordi-629454.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя