Ярослав Дубневич: "Ситуація на ринку таксі загрозлива й неконтрольована..."

Ярослав Дубневич в facebook:

Ситуація на ринку таксі загрозлива й неконтрольована, вже багато років домінує стихійний формат. Переважна більшість перевезень за інформацією Мінінфраструктури до 85 ринку, за іншими даними до 90 здійснюється без ліцензії, сплати податків, за допомогою мобільних інформаційно-диспетчерських служб, які не відповідають ані за якість послуги, ані за технічний стан автомобіля, ані за відповідальність водіїв, ані за якість викликів. Бо надають лише інформаційну підтримку. ... Об этом сообщает zmi.in.ua со ссылкой на СМИ.

В той же час і водій, і пасажир залишаються не захищеними, якість та рівень послуг не підвищується, ризики пасажира у випадку ДТП не застраховані.

За участі широкого кола експертів та представників організацій, що обєднують таксистів, спробували розібратися з даною проблемою на Круглому столі, який організував наш комітет.

В першу чергу зійшлися на тому, що існуючі законодавчі ініціативи недосконалі і це констатують і таксисти, і Міністерство інфраструктури, і Укртрансбезпека і їх треба істотно доопрацьовувати.

Передусім, треба встановити дієвий контроль над ринком нелегальних перевезень. Такий контроль можливий через створення Реєстрів перевізників, через визначення статусу інформаційних служб та покладання на них відповідних прав та обовязків.

По-друге, необхідно передбачити рівні умови для субєктів, що здійснюють діяльність з перевезення пасажирів легковими автомобілями. Це стосується не тільки СГ-ліцензіатів, а і фізичних осіб, які підробляють таким чином.

Ринку необхідні умови, завдяки яким таксисти-ліцензіати, сплачуючи податки та маючи ліцензію, дійсно отримають певні переваги перед нелегалами. Отже, потрібно починати з того, аби зацікавити таксистів вийти з тіні. Поки ж ліцензія їм нічого, крім головного болю, не приносить, тож, чекати на таке важко.

Ще момент не слід перевізників ще більше обтяжувати державним регулюванням, ігноруючи розвиток ринку інтернет-ресурсів.

Отже, потрібні такі закони, які б зробили легальну роботу таксі привабливою. Саме в цьому напрямку будемо рухатись.

Учасники дискусії рекомендували Мінінфраструктури протягом літа провести низку зустрічей та круглих столів, залучивши як учасників ринку, так і експертів. З тим, щоб на першу декаду вересня ми вже мали чітку позицію щодо опрацьованих документів.Ярослав Дубневич


ТОП новости

Вход

Меню пользователя